Łóżka dla Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu

W poniedziałek, 13. stycznia br. przekazaliśmy 54 łóżka szpitalne dla Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu. Ten transport to efekt bardzo bliskiej współpracy Fundacji Bliżej Człowieka, Polskiej Unii Seniorów, Lions Club Oświęcim Miasto Pokoju, Stowarzyszeń Osób Niepełnosprawnych RAZEM i Samorządny Oświęcim z niemieckimi policjantami, Ulrichem Scholle, Ralfem Strauch i wolontariuszami z organizacji Notruf Ukraine – Polizisten helfen e.V. oraz Rolandem Steinke z Rotary Club Halberstadt i Wolfgangiem Hucke z Lions Club Magdeburg.

Dzięki dobrej współpracy ww osób i organizacji, a także przy wsparciu wielu polskich i niemieckich sponsorów, organizujemy dla Oświęcimia już od wielu lat transporty łóżek szpitalnych i pielęgnacyjnych, wózków inwalidzkich, chodzików, rolatorów, kul  i odzieży, które przekazywane były nieodpłatnie za pośrednictwem głównie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej osobom potrzebującym z Miasta i Gminy Oświęcim, a także trafiały do szpitali i organizacji pomocowych w Oświęcimiu, Tychach, Suchej Beskidzkiej, Skoczowie, Krakowie i w innych miastach w Małopolsce oraz Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

Ulrich Scholle i Ralf Strauch, policjanci z Halberstadt i Osterwieck w Saksonii – Anhalt,  przybyli także spontanicznie ze swoją Grupą do Oświęcimia w czerwcu 2010 roku w czasie wielkiej powodzi, przywożąc ze sobą kuchnię polową, w której sami ugotowali dużą ilość bardzo pożywnej zupy regeneracyjnej dla Strażaków, Policjantów, wszystkich zaangażowanych Służb i Mieszkańców Babic i Oświęcimia, pomagających w ratowaniu od zalania Oświęcimia od strony Nowego Bierunia.

W sobotę, 18.stycznia 2014 r. będziemy po raz kolejny w Klinice w Bad Berka po następne 54 łóżka dla oświęcimskiego Szpitala Powiatowego. 20. Stycznia br. będą one dostarczone do miejsca przeznaczenia. Mam nadzieję, te podarowane łóżka szpitalne o wartości ponad 200 tys. złotych będą dobrze służyły Pacjentom oświęcimskiego Szpitala Powiatowego im. św. Maksymilian Kolbego.

Informację tę przekazuję na prośbę wszystkich zaangażowanych organizacji i sponsorów.

Janusz Marszałek

 

Komentowanie jest wyłączone